Policja Ostrów Wielkopolski

18 letni kierowca jechał 120 km/h

18 letni mieszkaniec powiatu kaliskiego w miejscowości Czekanów w obszarze zabudowanym, na odcinku drogi gdzie obowiązuje ograniczenie do 60 km/h,  jechał z prędkością ponad 120 km/h.

Kolejny nieodpowiedzialny kierujący stracił prawo jazdy za znaczne przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. W ubiegłą sobotę, 19 maja w miejscowości Czekanów, policjanci prowadząc kontrole prędkości na drodze krajowej zauważyli bardzo szybko poruszający się samochód osobowy. Przeprowadzony pomiar prędkości wykazał, że w obszarze zabudowanym, na odcinku drogi gdzie obowiązuje ograniczenie do 60 km/h, pojazd jechał z prędkością ponad 120 km/h.

Skutkiem znacznego przekroczenia dozwolonej prędkości było zatrzymanie 18-latkowi z powiatu kaliskiego prawa jazdy. Policjanci nałożyli na kierującego mandat karny, a jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych.

Jak pokazuje powyższy przykład ani liczne kontrole, ani tragiczne zdarzenia na drogach nie wpływają na wyobraźnię kierowców, którzy nadal łamią przepisy o dopuszczalnej prędkości. Kierowcy którzy w podobny sposób łamią prawo będą spotykać się ze stanowczą reakcją policjantów.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle jedna z głównych przyczyna wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

 

inf: KPP Ostrów