BM Slam Stal WICEMISTRZEM POLSKI 2018!!!! [FOTO]

Koszykarze BM Slam Stal Ostrów zostali Wicemistrzami Polski 2018. W rozegranym dzisiaj szóstym meczu finałowym przegrali z Anwilem Włocławek i to właśnie nasi rywale Zdobyli Mistrzostwo Polski. Srebrny medal jest jednak historycznym sukcesem naszej drużyny.

Dzisiejsze spotkani rozpoczęli lepiej rywale, którzy szybko wywalczyli sobie bezpieczne prowadzenie. Po pierwszych dziesięciu minutach prowadzili już 11 punktami. W drugiej kwarcie rywale powiększyli początkowo swoje prowadzenie nawet do 16 punktów, jednak wtedy nasi zawodnicy zaczęli odrabiać straty, niwelując prowadzenie gości do 8 punktów. Nie udaje nam się jednak przed przerwą poprawić tego wyniku i po pierwszej połowie mieliśmy wynik 36:45.

Po zmianie stron, po początkowo wyrównanej walce, nasi koszykarze na minutę przed końcem kwarty doprowadzili do wyrównania. Po 30 minutach mieliśmy na tablicy wynik 54:54 i zanosiło się na zaciętą walkę w ostatniej kwarcie.

Niestety w ostatniej kwarcie nasi zawodnicy stanęli już na samym początku na trzy minuty, a rywale natomiast uzyskali bezpieczne prowadzenie, które utrzymali już do końca spotkania. Tym samym nie udało się doprowadzić do remisu w rywalizacji finałowej i ostatecznie to Anwil Włocławek został Mistrzem Polski. Nasi zawodnicy odnieśli jednak historyczny sukces, zostając Wicemistrzami Polski 2018.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Anwil Włocławek 65:73 (17:28, 19:17, 18:9, 11:19)

BM Slam Stal: Nikola Marković 16, Mateusz Kostrzewski 9, Stephen Holt 8, Marc Carter 7, Jure Skifić 7, Michał Chyliński 7, Adam Łapeta 6, Łukasz Majewski 3, Szymon Łukasiak 2, Grzegorz Surmacz 0, Tomasz Ochońko 0.

Anwil: Jaylin Airington 17, Kamil Łączyński 11, Jarosław Zyskowski 11, Ivan Almeida 8, Jakub Wojciechowski 8, Paweł Leończyk 7, Josip Sobin 6, Michał Nowakowski 3, Quinton Hosley 0, Ante Delas 0, Mario Ihring 0.

Stan rywalizacji: 4:2 dla Anwilu Włocławek.