BM Slam Stal wygrywa z Anwilem. Remis w finale!!

Koszykarze BM Slam Stal wygrali dzisiejszy mecz z Anwilem Włocławek i doprowadzili do wyrównania w rywalizacji w wielkim finale Energa Basket Ligi 2:2. Kolejny mecz rozegrany zostanie we Włocławku.

Przez pierwszą kwartę toczyła się wyrównana walka. W końcówce kwarty trafiają gracze Anwilu i obejmują oni czteropunktowe prowadzenie. W drugiej kwarcie przez ponad 2 minuty toczy się wyrównana walka i nagle obie ekipy stanęły. Na 4 minuty przed końcem obejmujemy prowadzenie i ostatecznie po 20 minutach mamy wynik 37:34 dla naszej drużyny.

Niestety w trzeciej kwarcie doszło do nieprzyjemnej sytuacji, gdzie Aaron Johnson został wykluczony z dalszej gry za uderzenie w twarz z łokcia Ivan Almeidy. Pomimo tego wyraźnego osłabienia prowadzimy w tej kwarcie po 30 minutach wygrywamy 9 punktami.

Ostatni kwarcie po dwóch minutach prowadzimy już 14 punktami. Wtedy ponownie rywale zaczynają trafiać, my mamy kilka minut przestoju, co skrzętnie wykorzystuje Anwil, niwelując naszą przewagę. W Ostatnich sekundach to jednak nasi zawodnicy zagrali lepiej, dzięki czemu odnosimy zwycięstwo i wyrównujemy w rywalizacji finałowej.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Anwil Włocławek 69:67 (19:23, 18:11, 21:15, 11:18)
BM Slam Stal Ostrów: Stephen Holt 20, Mateusz Kostrzewski 12, Jure Skifić 6, Szymon Łukasiak 6, Nikola Marković 6, Michał Chyliński 6, Marc Carter 6, Grzegorz Surmacz 3, Łukasz Majewski 2, Adam Łapeta 2, Aaron Johnson 0, Tomasz Ochońko 0.
Anwil Włocławek: Ivan Almeida 19, Josip Sobin 11, Jaylin Airington 11, Quinton Hosley 7, Kamil Łączyński 6, Paweł Leończyk 4, Jarosław Zyskowski 3, Jakub Wojciechowski 3, Michał Nowakowski 3, Ante Delas 0.

Stan rywalizacji: 2-2. Rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw.