Policja Ostrów Wielkopolski

Kierowali bez uprawnień

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podczas działań kontrolnych na drogach zatrzymali dwóch kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy pomimo braku uprawnień i wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi kierowania. Funkcjonariusze wyeliminowali obu nieodpowiedzialnych mężczyzn z ruchu drogowego.

W środę, 30 maja br. po godzinie 19:00 funkcjonariusze ostrowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego motocyklem. Jak ustalili policjanci, 36-latek nie posiadał uprawnień do kierowania tym pojazdem. Funkcjonariusze uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej wczoraj po godzinie 8:00 na jednej z ulic Ostrowa Wielkopolskiego. Funkcjonariusze podczas sprawdzeń ustalili, że wobec 40-latka sąd wydał orzeczenie zakazujące prowadzenie pojazdów do 2020 roku. Kara, jaka może spotkać mężczyznę za zlekceważenie orzeczenia sądu to nawet 3 lata pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o bezpieczne i zgodne z przepisami podróżowanie. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych.

Rozwaga i odpowiedzialność to cechy, którymi powinien wykazywać się każdy uczestnik ruchu drogowego. Należy mieć świadomość, że bezmyślne zachowanie może rodzić nie tylko odpowiedzialność karną dla kierowcy, ale może stać się także przyczyną dramatów życiowych wielu osób i rodzin.

 

inf: KPP Ostrów