Lodowisko – rolkowisko w Ostrowie Wielkopolskim

Ostrowskie lodowisko – rolkowisko mieści się w Parku 600-lecia przy ul. Aleja Solidarności. Jest ono usytuowane pomiędzy placem zabaw i siłownią zewnętrzną a skateparkiem, za którym znajduje się boisko wielofunkcyjne „Orlik”. Lodowisko – rolkowisko w tym miejscu jest kolejnym, elementem bazy sportowo – rekreacyjnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Obiekt ten spełnia dwie funkcje, zależne od pory roku. W czasie zimowych miesięcy jest on wykorzystywany jako lodowisko, a w podczas pozostałej części roku obiekt zamieniany jest w rolkowisko.

Tafla ostrowskiego lodowiska – rolkowiska ma powierzchnię 900 m2 (wymiary 20×45 metrów). Ściany hali wykonane są z powłoki namiotowej odpornej na ogień oraz obiekt posiada część szatniowo-socjalną. W obiekcie można wypożyczyć łyżwy, jak i skorzystać ze swojego sprzętu. Do wypożyczenie jest 160 par łyżew hokejowych i 120 figurowych. Istnieje również możliwość naostrzenia swoich łyżew.

Więcej informacji odnośnie lodowiska – rolkowiska, rezerwacji na obiekcie, godzin otwarcia uzyskacie Państwo pod uruchomionym przez miasto Ostrów Wielkopolski numerem telefonu: 603 660 020. Będzie on czynny w godzinach otwarcia obiektu.

 

Cennik korzystania z lodowiska – rolkowiska w Ostrowie

lodowisko rolkowisko Ostrów Wielkopolski
W pierwszym zimowym sezonie Miejskie lodowisko cieszyło się ogromną popularnością wśród mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego i okolic. Od dnia otwarcia, w sezonie 2017/2018 lodowisko odwiedziło 48 tysięcy osób.

Do kwietnia do listopada działa w obiekcie miejskie rolkowisko.

Galeria zdjęć ostrowskiego lodowiska.

Zdjęcia zostały zrobione podczas otwarcia lodowiska w dniu 6 grudnia 2017 roku.

Film z otwarcia lodowiska w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Artykuł aktualny na dzień 16 kwietnia 2018r.