Ostrowska Giełda Samochodowa Targowisko Miejskie ulica Witosa

Ostrowska Giełda Samochodowa przy Witosa.

Co niedziela na targowisku przy ul. Witosa w Ostrowie Wielkopolskim organizowana jest giełda samochodowa. Giełda skierowana jest zarówno do mieszkańców miasta, jak i osób z innych regionów, które chcą sprzedać lub kupić samochód. Korzystanie z giełdy samochodowej jest bezpłatne.


W niedziele 11 marca ruszyła giełda samochodowa przy ul. Witosa w Ostrowie Wielkopolskim. Ilość sprzedawanych samochodów z pewnością zaskoczyła wiele osób, gdyż zajęte były wszystkie miejsca parkingowe w części brukowanej targowiska. Stały tam zarówno samochody na ostrowskich rejestracjach, jak i na okolicznych powiatów, czy na przykład z województwa dolnośląskiego. Sporo było również samochodów na niemieckich tablicach rejestracyjnych.

– Rynek samochodów używanych jest dość rozwinięty, ale w każdym miejscu są pobierane jakiegoś typu opłaty. – mówi Ewa Psztyr, prezes spółki Targowiska Miejskie. – Nasza oferta jest skierowana głównie do mieszkańców okolicy, którzy nie chcą ponosić tego typu opłat, a przy okazji zaoszczędzą czas na dojazdy oraz koszty zużycia paliwa.

Korzystanie z Ostrowskiej Giełdy Samochodowej jest bowiem bezpłatne zarówno dla sprzedawców, jak i kupujących. Osoby chcące dokonywać sprzedaży innych rzeczy muszą jednak opłacić opłatę targową.

Na terenie targowiska wystawiają się nie tylko sprzedawcy samochodów, ale można również kupić rower, akcesoria samochodowe.

Ostrowska Giełda Samochodowa Targowisko Miejskie ulica Witosa Ostrowska Giełda Samochodowa Targowisko Miejskie ulica Witosa Ostrowska Giełda Samochodowa Targowisko Miejskie ulica Witosa

Przy targowisku znajduje się parking dla potencjalnych kupców oraz miejsce, gdzie będzie można testować samochody.

Giełda samochodowa jest czynna w każdą niedzielę miesiąca w od 7.00 do 14.00.