Bronisław Komorowski, Prezydent RP

Prezydent Bronisław Komorowski odpowiadał na pytania mieszkańców.

We wtorek 15 maja 2018 w nKlubie Bronisław Komorowski, Prezydent RP w latach 2010-2015 spotkał się z mieszkańcami Ostrowa Wielkopolskiego i odpowiadał na ich pytania. Na spotkaniu pojawiło się ponad sto osób. Organizatorem dzisiejszego spotkania był Klub Obywatelski Ostrów.

Pytania, jakie zadawano podczas spotkania Bronisławowi Komorowskiemu dotyczyły ważnych dla mieszkańców naszego kraju spraw, nadchodzących serii wyborów, czy kryzysu konstytucyjnego.

– Kryzys konstytucyjny jest faktem, dlatego że po raz pierwszy w Polsce zdarzyło się, że władza łamie konstytucje i ją narusza. W moim przekonaniu złamano konstytucje w momencie, kiedy podjęto wysiłek na rzecz ograniczenia niezależności Trybunału Konstytucyjnego. Jego skomplikowania w poprzednim kształcie personalnym, a potem w momencie powoływania nowego składu. Po drodze działania takie jak nie publikowania wyroków trybunału konstytucyjnego. – powiedział podczas spotkania Bronisław Komorowski.

Jak kontynuował: Wczoraj mój instytut opublikował raport o naruszeniach konstytucji przez te 2,5 roku. Wszyscy wiedzieliśmy, że gdzieś naruszono konstytucje, ale dopiero po zebraniu tego wszystkiego tylko w trzech obszarach jest 20 parę ustaw, które naruszają konstytucje lub zbudowane zostały poprzez naruszenie konstytucji. To nie są jednostkowe wydarzenia, że gdzieś naruszono konstytucje, raz, drugi, trzecie. Jest to proces, który rozpoczął się od Trybunału Konstytucyjnego, a z czasem ze względu na brak kontroli nastąpił proces lawinowych zmian w prawodawstwie polskim.

Bronisław Komorowski, Prezydent RP

Bronisław Komorowski, Prezydent RP  Bronisław Komorowski, Prezydent RP

Bronisław Komorowski, Prezydent RP

Wskazał również, co było siłą PIS i dlaczego wygrało wybory. Jednym z tych elementów zdaniem Bronisława Komorowskiego było rozdawnictwo pieniędzy przez obecną władzę, gdzie realizacja tych obietnic wiąże się z podnoszeniem podatków.

Podczas odpowiadania na kolejne pytania Bronisław Komorowski wskazał, że aby skutecznie odsunąć od władzy obecny rząd Prawa i Sprawiedliwości, należy wygrać te wybory. Do tego potrzebna jest silna i zjednoczona koalicja nie tylko Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, ale także odrodzona lewica.