nabór do szkół ponadgimnazjalnych

Rusza nabór do szkół ponadgimnazjalnych!

Od 14 maja trwa na terenie powiatu ostrowskiego nabór do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2018/2019. Rekrutacja trwa do 30 maja i będzie prowadzona przy pomocy systemu elektronicznego.

Rekrutacja do szkół powiatu ostrowskiego w tym roku szkolnym rozpoczyna się od 14 maja do 30 maja br. i będzie prowadzona przy pomocy systemu elektronicznego. Skróci to do minimum czas oczekiwania na wyniki.
Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji będą umieszczane na stronie internetowej:
https://nabor.pcss.pl/ostrow/szkolaponadgimnazjalna/nabor/

Na tej stronie gimnazjaliści znajdą szereg przydatnych informacji. Oprócz publikowanych aktualności, zamieszczony jest tam informator o ofercie szkół – szczegółowy opis oferty szkół ponadgimnazjalnych, poszczególnych klas, języków obcych, zawodów i profili kształcenia w tych klasach. Korzystając z tego właśnie informatora, będzie można elektronicznie wypełnić podanie o przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej.
Podczas trwania rekrutacji, będzie można sprawdzić, ilu kandydatów zgłosiło się do poszczególnych klas. Będą to informacje aktualizowane na bieżąco. Będzie należało je zatem traktować tylko jako dane orientacyjne. Kiedy bowiem zgłoszą się nowi kandydaci te informacje ulegną zmianie.

W dniu 11 lipca br. szkoły ogłaszają listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych, a ostateczną informację o przyjęciach szkoły ogłoszą 20 lipca br.