Uczniowie ZSU na stażu w Anglii

Uczniowie Zespołu Szkół Usługowych spędzili 2 tygodnie na stażu zawodowym w Wielkiej Brytanii. Od 8 kwietnia realizowali w ten sposób projekt “Międzynarodowe staże zawodowe uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Usługowych”, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój i jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

W stażu wzięło udział 16 uczniów w zawodzie technik hotelarstwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. Uczniowie byli zatrudnieni u pracodawców z okolic Bristolu, natomiast mieszkali w angielskich rodzinach.

– To doskonały pomysł, rzucający naszych uczniów na głęboką wodę. Uczniowie do tej pory nie doceniali swoich umiejętności, a doskonale poradzili sobie w trudnych jak dla nich warunkach– twierdzi Hanna Burdosz, nauczyciel języka angielskiego, jeden z opiekunów młodzieży .

 

Uczniowie doskonale radzili sobie z nowymi obowiązkami. Chwaleni byli za sumienność, dokładność i fachowość w codziennej pracy. Sami uczniowie też z wielkim entuzjazmem wypowiadają się o miejscach pracy, nie kryjąc zadowolenia i żałując, że staż trwa jedynie dwa tygodnie. Kilkoro z nich otrzymało od pracodawców propozycję powrotu do pracy na wakacje i rozważają ich przyjęcie.

 

inf:Powiat Ostrów