Regionalne Targi Biznesu i Przedsiębiorczości

V Regionalne Targi Biznesu i Przedsiębiorczości już 24 maja

W dniu 24 maja na terenie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ostrowie odbędą się V Regionalne Targi Biznesu i Przedsiębiorczości. Tegoroczna edycja targów odbywa się pod hasłem przewodnim „Edukacja dla Biznesu”.

– Jest to hasło które zostało wyłonione na ubiegłorocznej edycji. W tym roku pragniemy promować współprace szkół nie tylko zawodowych, ale całego powiatu ostrowskiego z firmami z całego regionu. – powiedziała podczas konferencji prasowej dyrektor ZSE Beata Matuszczak.

W ramach Targów Biznesu i Przedsiębiorczości 24 maja w godzinach od 12.00 do 16.00 odbędzie się prezentacja stoisk lokalnych i regionalnych przedsiębiorstw oraz instytucji otoczenia biznesu. Podczas targów przyznana zostanie po raz drugi nagroda Orły Przedsiębiorczości. W tym roku nominowanych do nagrody zostało 5 firm.

– Nagroda ta jest najwyższym wyróżnieniem izby przemysłowo handlowej wręczaną wyróżniającym się przedsiębiorcom. Patronat nad nagrodą sprawuje starosta Ostrowski Paweł Rajski. – powiedziała Ewa Machnik dyrektor Izby Przemysłowo Handlowej Południowej Wielkopolski w Ostrowie

Podczas Targów Biznesu i Przedsiębiorczości zostaną przeprowadzone bezpłatne szkolenia z zakresu:
– RODO – wyzwanie dla biznesu;
– Systemy informatyczne wspierające prowadzenie przedsiębiorstwa;
– Narzędzie i metody pracy rekruterów;
– Obsługa kas fiskalnych;
– Wybieram Świadomie – warsztaty z zakresu karieru i doradztwa zawodowego.

Na szkolenia trzeba się zapisać do wtorku 22 maja pod numerem telefonu 512-227-578.

– Jest to olejna inicjatywa, gdzie targi związane z określona sferą życia organizują szkoły. – mówi starosta ostrowski Paweł Rajski. – Wychodzimy do przodu w porównaniu z różnymi korporacjami, instytucjami, które być może powinny tym się zajmować, ale robimy to my. Warto tutaj być, gdyż można pozyskać nowa wiedzę, poznać przedstawicieli różnych firm.

Regionalne Targi Biznesu i Przedsiębiorczości

V Regionalne Targi Biznesu i Przedsiębiorczości poprzedzi w sobotę 19 maja zorganizowane na ośrodku Piaski Szczygliczka wydarzenie sportowe „Ostrów Business Run”, podczas którego ponad 150 przedstawicieli firm, mieszkańców ostrowa i młodzieży będzie uczestniczyło w biegu na 5.8 km.
Zapisy do udziału w biegu trwają do 18 maja pod tym linkiem.

Ostatnim punktem wydarzenia będzie recital Katarzyny Zawady.

Targi są otwarte dla zadziwiających i organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców.