Wyposażenie dla przedszkola zamówione

Wybrana została firma, która dostarczy wyposażenie do budowanego w rejonie ulicy Kujawskiej nowego przedszkola. Wyposażenie przedszkola będzie kosztowało ponad 377 tysięcy złotych.

Umowa na dostawę mebli oraz pozostałego wyposażenia do przedszkola została podpisana między prezydent miasta Beatą Klimek, a przedstawicielami firmy CEZAS. Zgodnie z podpisanym dokumentem firma dostarczy m.in. stoliczki i krzesełka, szafki szatniowe, regały na zabawki i biurka dla nauczycieli. Do przedszkola trafią również dywany, łóżeczka przedszkolne oraz tablice magnetyczne i interaktywne, a także ławeczki gimnastyczne, drabinki i materace do ćwiczeń.

– Z całą pewnością do sal przedszkolnych trafią mebelki bezpieczne, dostosowane do wzrostu i potrzeb naszych kochanych maluchów – mówi prezydent Beata Klimek.- Przedszkole będzie nowoczesne, kolorowe i z radością przywitamy w nim przedszkolaków od września tego roku.

Przedszkole w rejonie ul. Kujawskiej to duże, ośmiooddziałowe przedszkole z zapleczem kuchennym, administracyjnym, socjalnym i dydaktycznym oraz aż dwoma przylegającymi do niego placami zabaw. Jeden z nich będzie miał charakter typowo zabawowy, drugi będzie wyposażony w specjalną ścieżkę sensoryczną i ogródki przyrodnicze.

Przedszkole będzie pełnić funkcje integracyjne. Będzie w pełni dostosowane do osób niepełnosprawnych, w tym także do dzieci autystycznych. Nowe przedszkole ruszy już we wrześniu tego roku.