Zatrzymali włamywaczy

Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonali kradzieży z włamaniem do jednego z lokali. Ich łupem padły pieniądze. Okazało się, że jeden z nich ma już na swoim koncie szereg innych przestępstw.

W ubiegły czwartek nieznani sprawcy włamali się do jednego z ostrowskich lokali. Złodzieje skradli cztery tysiące złotych. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci niezwłocznie rozpoczęli ustalanie sprawców przestępstwa. Już następnego dnia ostrowscy kryminalni zatrzymali podejrzewanego o ten czyn 23-letniego mężczyznę, a następnie jego 33-letniego kompana.

Przeprowadzone przez policjantów czynności pozwoliły na postawienie obu mężczyznom zarzutów dokonania kradzieży z włamaniem. Jednocześnie ustalono, że 23-latek ma na swoim koncie kilka innych przestępstw, w tym kradzieże mienia i kradzieże z włamaniem.

Na wniosek Policji i Prokuratora Sąd zastosował wobec mężczyzn środki zapobiegawcze. Wobec 23-latka w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, natomiast wobec drugiego z mężczyzn w postaci dozoru Policji.

Kradzież z włamaniem to poważne przestępstwo, grozi za nie kara więzienia nawet do lat 10.