1 700 litrów płynu do dezynfekcji i  7,5 tysiąca sztuk maseczek trafiło do szkół na terenie Gminy Ostrów Wielkopolski. To odpowiedź na zapotrzebowanie placówek oświatowych na tego typu artykuły.

Ich zakup sfinansowało Ministerstwo Zdrowia. Wcześniej na polecenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim, która nadzorowała akcję, urząd gminy przygotował listę szkół, do których trafiły środki.

Płyny i maseczki do placówek dostarczono w  miniony poniedziałek, 31 sierpnia do wszystkich szkół i zespołów szkolno – przedszkolnych na terenie gminy, także tych prowadzonych przez stowarzyszenia. Ich dystrybucją zajęła się gminna OSP.

Po 195 litrów płynu do dezynfekcji otrzymały szkoły: we Wtórku, Gorzycach Wielkich, Lewkowie, Sobótce oraz do zespołu szkolno – przedszkolnego w Topoli Małej. Te placówki otrzymały także po 750 sztuk maseczek (każda szkoła).

90 litrów środka do dezynfekcji oraz po 500 sztuk maseczek otrzymała szkoła: w Wysocku Wielkim, Lamkach, Daniszynie, Szczurach oraz zespoły szkolno- przedszkolne w Słaborowicach i Łąkocinach.

W sumie Gmina Ostrów Wielkopolski otrzymała 342 pojemniki z płynem do dezynfekcji. Każdy po 5 litrów oraz 7,5 tysiąca sztuk maseczek.

W najbliższym czasie maseczki i płyny do dezynfekcji trafią do gminnych przedszkoli.
ŹRÓDŁOUG Ostrów Wielkopolski