fotowoltaika OZE panele słoneczne
zdjęcie poglądowe

Powiat Kaliski zaprasza zarządy wspólnot mieszkaniowych na szkolenie dotyczącą modernizacji energetycznej budynków mieszkalnych wielorodzinnych.

Wraz z początkiem marca, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, uruchomi nabór wniosków na przedsięwzięcia w zakresie modernizacji energetycznej budynków mieszkalnych wielorodzinnych. I właśnie tym zagadnieniom będzie poświęcone spotkanie informacyjne organizowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Powiat Kaliski, które odbędzie się 12 marca 2020 roku w Regionalnym Centrum Informacyjno-Doradczym Odnawialnych Źródeł Energii w Liskowie. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00.

Nabór wniosków na modernizacje energetyczne budynków mieszkalnych wielorodzinnych będzie prowadzony w ramach programu „Słoneczne Dachy”. Z otrzymanej pożyczki można będzie pokryć koszty związane z zakupem i montażem kompletnych systemów fotowoltaicznych, a także koszty termomodernizacji budynków. WFOŚiGW w Poznaniu przeznacza na ten projekt 100 milionów złotych. Program będzie prowadzony pilotażowo jedynie na terenie Wielkopolski. Potrwa aż do wyczerpania środków ujętych w regulaminie naboru.

– Modernizacje energetyczne budynków wielorodzinnych, które będzie można zrealizować dzięki programowi prowadzą do obniżenia rachunków płaconych przez mieszkańców. Program jest prowadzony pilotażowo jedynie na terenie województwa wielkopolskiego. To ogromna szansa dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych z naszego województwa. Dlatego, bardzo zależy nam na tym, żeby o tym programie i nowych możliwościach dowiedziały się zarządy i wspólnoty mieszkaniowe. Dzięki temu osoby decyzyjne będą mogły przeprowadzić ważne inwestycje służące dobru mieszkańców. Warto więc przybyć na spotkanie informacyjne i pogłębić swoją wiedzę odnośnie programu. Warto skorzystać z tej szansy – mówi Damian Michalak z Biura Rozwoju Powiatu w Starostwie Powiatowym w Kaliszu.

W związku z rozpoczęciem naboru, WFOŚiGW w Poznaniu zaplanował cykl spotkań informacyjnych, których adresatami są osoby z zarządów spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Jedno z takich spotkań odbędzie się 12 marca br. W Regionalnym Centrum Informacyjno-Doradczym Odnawialnych Źródeł Energii przy Zespole Szkół nr 1 w Liskowie (ul. Twórców Liskowa).