Na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka dla 12-latki z Ostrowa Wielkopolskiego, która walczy z groźnym nowotworem.
– Jeszcze kilka miesięcy temu Agatka była zwyczajną dziewczynką – pełną pasji, planów i radości życia. Córka bardzo kocha zwierzęta – zwłaszcza psy i koty – i od zawsze mówi, że w przyszłości chciałaby zostać weterynarzem. Jest niezwykle wrażliwa, ma ogromną wyobraźnię i talent do prac manualnych – rysuje, wykleja, tworzy drobiazgi, które jeszcze niedawno wypełniały nasz dom kolorami. Dziś jej codziennością jest szpitalna biel i walka z nowotworem… – czytamy na stronie utworzonej zbiórki.
Agatka w lipcu zaczęła skarżyć się na silny ból brzucha, a po tym, gdy nie przechodził i przeprowadzono badania. Okazało się, że to neuroblastoma IV stopnia. To bardzo rzadki nowotwór układu nerwowego, atakujący niemal wyłącznie dzieci. To ciężka i bardzo agresywna choroba, która wymaga natychmiastowego leczenia, inaczej po prostu zabija.
Rozpoczęto leczenie, jednak – każdy wyjazd to kolejne koszty, stres i organizacyjna walka… Nie brakuje nam sił, bo dla Agatki zrobimy wszystko, ale powoli brakuje nam już środków. A przed córką jeszcze wiele – pobranie komórek macierzystych, operacja, autoprzeszczep szpiku, radioterapia, immunoterapia…
– Zakładamy tę zbiórkę, aby móc pokryć koszty dojazdów do placówek medycznych (Kraków, Warszawa, Poznań), ewentualnego zakwaterowania podczas leczenia, leków, sprzętu medycznego oraz wydatków związanych z długotrwałym leczeniem onkologicznym. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, będziemy chcieli też myśleć o leczeniu przeciwko wznowie, które dla dzieci z neuroblastomą dostępne jest tylko w USA. Niestety wtedy koszty będa gigantyczne… – czytamy na stronie zbiórki.
Więcej na temat Agatki oraz jak można pomóc, na stronie zbiórki>>> https://www.siepomaga.pl/agata-krawczyk





















