Wymiana pieców węglowych Ostrów Wielkopolski
fot: UM Ostrów

W piątek, 25 września, podczas XXVI Sesji Rady Miejskiej Ostrowa ostrowscy radni przegłosowali zmiany w budżecie miasta i przeznaczyli dodatkowe 820 tysięcy złotych na dotacje dla ostrowian na wymianę pieców węglowych na ekologiczne źródła ciepła.

Jak informowaliśmy w poniedziałek, prezydent miasta zdecydowała o przeznaczeniu dodatkowych 820 tysięcy złotych na wymianę pieców węglowych na ekologiczne źródła ciepła. Dzięki temu w Ostrowie może zniknąć kolejnych 126 „kopciuchów”.

Decyzja o przeznaczeniu tej kwoty była w gestii radnych miejskich, którzy podczas piątkowego głosowania podczas XXVI Sesji Rady Miejskiej Ostrowa dokonali zmian w budżecie miasta i przeznaczyli dodatkowe 820 tysięcy złotych na dotacje dla ostrowian na wymianę pieców węglowych na ekologiczne źródła ciepła.

Dzięki inicjatywie prezydent Beaty Klimek i wsparciu wszystkich 12 radnych Przyjaznego Miasta po raz pierwszy w 5-letniej historii miejskiego programu, w tym roku dotacje otrzymają wszyscy mieszkańcy, zarówno domów jednorodzinnych jak i budynków wielolokalowych, którzy złożyli wnioski poprawne pod względem formalno-merytorycznym. Z budżetu miasta 2020 roku przeznaczymy na to łącznie rekordową pulę 2 220 000 zł – wskazuje radny Mateusz Nycek, rzecznik Klubu Przyjazne Miasto i Powiat.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments