Ostrowscy policjanci podsumowali działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, które odbyły się w środę na naszych drogach.

Wczoraj, ostrowscy policjanci wzięli udział w ogólnopolskich działaniach  „NURD” czyli „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Policjanci w trakcie wczorajszych działań zwracali szczególną uwagę na miejsca, w których może dochodzić do wykroczeń popełnianych wobec pieszych lub przez pieszych i rowerzystów.

Policjanci przeprowadzili ponad 150 kontroli i odnotowali łącznie 135 wykroczeń. Wśród nich znalazły się m.in. takie, które polegały na przekroczeniu prędkości przez kierujących w rejonie przejść dla pieszych, czy przechodzeniu pieszych przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Natomiast wykroczenia popełniane przez rowerzystów to przejazd przez przejście dla pieszych.

Zobacz również: Kierował BMW mimo cofniętych uprawnień oraz niewykluczone, że kierował po amfetaminie
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Rowerzyści to cały czas przejeżdżają przez przejście dla pieszych (nie ochodzi o przejscie i przejazd ,a o samo przejście) i to jest wkurrrrr…. wg moich myśli to jabym ich nie przepuściła to pewnie dostałabym mandat, ale oczywiście taki rowerzysta dostanie pouczenie . Szkoda że znowu prawo drogowe jest nie jasne ,a powinno się je zmienić, bo jabym nie stanęła na przejściu, a rowerzysta będzie przejeżdżał to może dojść do wypadku ,ale wg. Mnie nie z winy kierowcy ,a z winy rowerzysty ,chyba że się mylę i kodeks ma taki zapis …

Last edited 1 rok temu by Ktoś