W weekend, policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego, w ramach działań grupy Speed, zatrzymali kolejnych dwóch kierujących, którzy rażąco przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

Policjanci grupy Speed, w piątek 17 kwietnia na terenie gminy Raszków, zatrzymali 34-latka który kierując samochodem marki VW Crafter w terenie zabudowanym jechał 137km/h.

19 kwietnia, z prawem jazdy pożegnał się 41-latek, którego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na jednej z wsi terenu gminy Raszków. Policyjny wideorejestrator wskazał, że kierujący samochodem osobowym marki Seat Altea przekroczył dopuszczalną prędkość o 73 km/h.

Przypominamy, że kierowca, który w terenie zabudowanym przekroczy dopuszczalną prędkość o więcej niż 50km/h, straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Okres ten może zostać przedłużony do 6 miesięcy, jeśli w dalszym ciągu będzie kierował pojazdem. Jeśli w przedłużonym okresie kierowca ponownie siądzie za kierownicą, wówczas starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.
ŹRÓDŁOostrow-wielkopolski.policja.gov.pl