zdjęcie poglądowe

W kwietniu zatrzymanych zostało łącznie 14 osób, mieszkańców powiatu ostrowskiego, kaliskiego i ostrzeszowskiego w wieku od 28 do 42 lat, którzy są podejrzani o przestępczość narkotykową. 

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 9 osób – mieszkańców powiatu ostrowskiego i ostrzeszowskiego w wieku od 28 do 36 lat, którym prokurator przedstawił m.in. zarzuty udziału w zorganizowanej grupie o charakterze przestępczym zajmującej się obrotem znacznymi ilościami substancji psychotropowych i  środków odurzających. Treścią zarzutów objętą obrót i posiadanie ponad 3 kg marihuany oraz 1,5 kg amfetaminy, a także substancji oleistych zawierających swym składzie THC.

Na wniosek prokuratora w dniu 28 kwietnia 2022 r. Sąd Rejonowy w Ostrowie Wlkp. zastosował wobec 5 podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. U podejrzanych zabezpieczono mienie ruchome w postaci 3 samochodów osobowych oraz gotówkę w wysokości 25.000 zł.


Ponadto jak informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrowie w ramach odrębnego postępowania prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Kaliszu w kwietniu tego roku funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zatrzymali 5 osób – mieszkańców powiatu kaliskiego oraz ostrzeszowskiego w wieku od 31 do 42 lat, którym przedstawiono m.in. zarzuty dotyczące wytworzenia w okresie pomiędzy styczniem 2021 roku a lutym 2022 roku znacznych ilości substancji psychotropowych – w ilości co najmniej 45 kg amfetaminy, którą następnie w/w wprowadzili do obrotu przez sprzedaż hurtową.

W toku przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez podejrzanych ujawniono w nich m. in substancje odurzające w postaci 2,3 kg amfetaminy, 3,3 kg amfetaminy w formie płynnej oraz przedmioty i półprodukty służące do jej produkcji. Zatrzymani usłyszeli również zarzuty dotyczące posiadania bez wymaganego pozwolenia amunicji do broni palnej. Sąd na wniosek Prokuratora Rejonowego w Kaliszu zastosował wobec 4 podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zarzucane podejrzanym czyny zagrożone są karą pozbawienia wolności w wymiarze od 2 do lat 12.

Zobacz również: Będzie wzmożony ruch pojazdów wojskowych na drogach
ŹRÓDŁOProkuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments