Policja Kontrola prędkości

101 km/h w obszarze zabudowanym jechał 16-letni kierowca osobowego audi zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z kaliskiej drogówki.

Policjanci kontrolujący prędkość kierowców na terenie powiatu kaliskiego zauważyli kierowcę audi, który jechał znacznie szybciej niż zezwalają na to przepisy. Pomiar prędkości wykazał, że w miejscu gdzie obowiązuje organicznie do „pięćdziesiątki”, auto jechało z prędkością aż 101 km/h.

Po zatrzymaniu kierującego do kontroli okazało się, że za kierownicą auta siedział 16-letni chłopak, który nie posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Nastolatek posiadał prawo jazdy kat. „B1” uprawniające do kierowania tzw. „czterokołowcem lekkim”. Taka kategoria nie uprawnia do kierowania typowym samochodem osobowy, takim jak choćby ten, który prowadził nastolatek.

Tak duże przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy oraz wysokim mandatem. Jednak w tym przypadku materiały zostaną przekazane do sądu rodzinnego, ponieważ za kierownicą audi siedział 16 -latek.

Chłopak próbował przekonać policjantów, że zabrał auto pod nieobecność rodziców bo śpieszył się na sprawdzian do szkoły.

Zobacz również: Rozpoczyna się zbiórka odpadów wielkogabarytowych
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments