Od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą wnioskować o pieniądze na wyprawkę szkolną, a już 18 lipca ruszą pierwsze wypłaty świadczeń 300 plus.

– Jeśli wniosek będzie prawidłowo wypełniony i złożony do końca sierpnia, to pieniądze zostaną wypłacone najpóźniej 30 września – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego. – Informację o przyznaniu wsparcia rodzic zobaczy na swoim profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Wcześniej otrzyma powiadomienie o umieszczeniu informacji o przyznaniu świadczenia na PUE ZUS, które przyjdzie na adres mailowy wskazany we wniosku. Pieniądze z programu „Dobry Start” zostaną przekazane na konto w ciągu 5 dni roboczych od przyznania świadczenia – wyjaśnia rzeczniczka.

Pierwszych kilkaset tysięcy świadczeń zostało już przyznanych, a wypłata środków nastąpi 18 lipca 2022 roku. W kolejnych dniach będą sukcesywnie kierowane kolejne informacje o przyznaniu wsparcia. Wnioski o wsparcie można składać do 30 listopada wyłącznie elektronicznie.

Szacuje się, że z dofinansowania wspierającego uczniów w zakupie niezbędnego wyposażenia do szkoły skorzysta w tym roku ponad 4,4 mln dzieci.

Zobacz również: 10 zasad bezpiecznych wakacji z noworodkiem i niemowlęciem
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments