policja syrena alarmowa

Wracamy do sprawy zabójstwa 35-letniego obywatela Ukrainy do którego doszło w majowy weekend w Jarocina. Prokuratura podała więcej szczegółów.

– Jak ustalono, w dniu 1 maja 2026 r. około godziny 23.00  w okolicy amfiteatru w Jarocinie 21 latek spotkał się z wracającym ze sklepu pokrzywdzonym, gdzie w trakcie wszczętej awantury zadał mu co najmniej 8 ciosów wcześniej zabranym z domu nożem, co skutkowało powstaniem obrażeń ciała skutkujących jego zgonem na miejscu – informuje Maciej Meler, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.  

Po dokonaniu zbrodni mężczyzna, usiłował zatrzeć ślady wyrzucając do  kosza na śmieci zakrwawioną odzież oraz nóż, a następnie udał się do swojego miejsca zamieszkania, gdzie w wyniku czynności policyjnych został zatrzymany.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, iż motywem jego działania była niechęć do spotykania się pokrzywdzonego z jego matką – dodaje Maciej Meler.

Podejrzany, 21-letni obywatel Ukrainy przyznał się do stawianego mu zarzutu składając wyjaśnienia.

Za popełnienie zarzucanych czynów grozi mu kara w wymiarze od 10 lat pozbawienia wolności do kary dożywotniego pozbawienia wolności.




1 Komentarz
Wicek z choroszczy

Takie akcję to jedynie na politykach, policjantach i lekarzach, bo oni najwięcej krzywdy nam robią. Wystarczy spojrzeć na zbiórkę łatwoganga, ludzie sobie dali radę sami bez pomocy Tychy gnoii, co nam najwięcej zabierają!!! Tfuu