fot: KPP Ostrów Wielkopolski

Policjanci z ostrowskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierującej oplem, która w obszarze zabudowanym jechała ponad 100km/h.

W sobotę, 10 czerwca policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującą osobowym oplem. 22-latka w obszarze zabudowanym jechała ponad 100km/h.

Policjanci nałożyli na nią mandat w wysokości 1500 złotych. Na jej „konto” wpłynęło też 13 punktów karnych. Dodatkowo, kobietę czeka teraz 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami, bowiem mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy.

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków jest jedną z przyczyn wypadków drogowych, w tym także tych ze skutkiem śmiertelnym. Dlatego też, jednym z najważniejszych zadań policjantów ruchu drogowego jest ujawnianie wszelkich wykroczeń związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Najpoważniejsze konsekwencje są wyciągane wobec kierujących, którzy w obszarze zabudowanym jadą o ponad 50 km/h za szybko niż pozwalają na to przepisy. Oprócz kary finansowej w postaci mandatu lub sankcji nałożonej przez sąd, tracą oni również prawo jazdy na trzy miesiące. Warto jednak pamiętać, że konsekwencje prawne nie mają porównania do kalectwa lub śmierci spowodowanej wypadkiem drogowym

Zobacz również: Dachowanie osobówki. Zatrzymał się na terenie posesji
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments