Tegoroczne 27. Dni Miasta Nowe Skalmierzyce zostały odwołane. O decyzji poinformowały dzisiaj władze Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.

Jak informuje Jerzy Łukasz Walczak  Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce  – „Coroczne Dni Nowych Skalmierzyc to czas zabawy i integracji mieszkańców naszej Gminy oraz przyjezdnych gości. Świętowaliśmy je tłumnie, ciesząc się latem, chwilą odpoczynku, obecnością przyjaciół. Dziś jednak nadszedł czas społecznego dystansu i musimy zadbać o wartości nadrzędne: zdrowie, życie, bezpieczeństwo nas wszystkich.

Zbiorowe zabawy oraz zgromadzenia musimy odłożyć na później. Na kiedy? Niestety nie wiemy, ile obecna sytuacja epidemiologiczna potrwa, na pewno jednak nie są to dni, ale miesiące, być może nawet długie miesiące.
W związku z powyższym zmuszony jestem odwołać tegoroczne, 27. Dni Miasta. To jest właśnie ta chwila, by zatrzymać machinę przygotowań, bo choć nasze święto trwa zaledwie weekend, to jego organizacja o wiele, wiele dłużej. Dziś jako samorząd mamy inne priorytety, inne wydatki, inne zmartwienia. Głęboko wierzę, że mimo czasowej izolacji fizycznej nie zatracimy łączących więzi, wzajemnej troski, solidarności, braterstwa.
A i czas zabawy kiedyś przyjdzie. I wtedy wszyscy będziemy świętować najlepiej, jak tylko można! „