U 4-letniej Michaliny z Kalisza zdiagnozowano nowotwór złośliwy nerki i zbierane są pieniądze na jej leczenie. Potrzebne jest 300 tysięcy złotych.

Jak czytamy na stronie Zostań Aniołem, która prowadzona jest przez Fundacje Bread of life – „Kiedy miałam 2 lata zmarła moja mama i zostałam sama z tatą. W Boże Narodzenie  trafiłam do szpitala z powodu bólu brzuszka. Wtedy zdiagnozowano u mnie 10-centymetrowy nowotwór złośliwy nerki. Tego samego dnia przewieziono mnie do szpitala w Poznaniu, gdzie przebywam do dzisiaj. Od grudnia przyjmuję chemię, żeby ten złośliwiec się zmniejszył, wtedy Pani Doktor będzie mogła przeprowadzić operację i go usunąć. Czeka mnie długie leczenie i muszę przyjąć dużo leków, żeby mój brzuszek już mnie nie bolał. Pani Doktor mówi, że trzy lekarstwa musimy kupić sami i dlatego z tatą zbieramy tak dużo pieniążków.”

Michalinka mieszka w Kaliszu i wymaga ona intensywnej chemioterapii, autotransplantacji szpiku kostnego oraz leczenia przeciwciałami anty-GD2. Leczenie przeciwciałami anty-GD2 nie jest refundowane przez NFZ, a kwota potrzebna to 300 000 zł.

Pomóc można wchodząc na stronę Zostań Aniołem i dokonując wpłaty nawet niewielkiej kwoty. Prowadzone są również licytacje charytatywne na grupie na portalu facebook – link do licytacji.

Pamiętaj pomagasz również udostępniając informacje o prowadzonej akcji. Nigdy nie wiadomo, czy ktoś z Twoich znajomych nie zechce pomóc.