Tuż przed Mikołajkami, w niedzielę 5 grudnia u 4-letniej ostrowianki, Klary Pinkowskiej, lekarze zdiagnozowali nowotwór złośliwy, który zajął większą część prawej nerki.

– Klara ma 4 latka. Od urodzenia jest naszym oczkiem w głowie. Jest wesołą, pełną energii, pasji i chęci do życia dziewczynką. Marzyła aby być księżniczką, o tym aby św. Mikołaj przyniósł jej piękną balową suknię… – czytamy na stronie uruchomionej zbiórki. – Niestety… dnia 05.12.2021 o godzinie 15.00 runął nasz cały świat! Córka późnym popołudniem zaczęła źle się czuć… mocno krwawiła podczas korzystania z toalety… nie czekając długo trafiliśmy do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim… po wykonanych licznych badaniach oraz USG usłyszeliśmy coś co zmieniło nasze dotychczasowe życie na zawsze : NOWOTWÓR PRAWEJ NERKI…

Po szczegółowych badaniach zdiagnozowano nowotwór złośliwy Wilmsa. Guz ma 8x7x6 125ml a nerka 9.9cm.

4-latka otrzymała już dwie chemie, która dała o sobie znać. Dziewczynka była słaba, wymiotowała. Po kolejnych 2 seriach chemii, przed młoda ostrowianką kolejne badania i operacja, która zaplanowana jest na początek stycznia. Po niej czeka ją długie leczenie pooperacyjne.

Została uruchomiona zbiórka, na leczenie – LINK do zbiórki https://zrzutka.pl/2njt3r

Klara została też podopieczną fundacji „Na Ratunek dzieciom z Chorobą Nowotorową, gdzie również można przekazać w rozliczeniach jakie nas czekają na początku przyszłego roku 1% oraz możemy też już teraz przekazać darowiznę na konto fundacji z tytułem wpłaty: Klara Pinkowska.

W akcję pomocy włączył się również pan Błażej, zawodowy kierowca prowadzący kanał na YouTubie Blazej Trucker. Jeden z jego filmów z trasy przed świętami w którym zachęca m.in do pomocy dla Klary można zobaczyć poniżej.

Zachęcamy do udostępniania informacji o zbiórce oraz możliwości przekazania na rzecz klary 1% podatku.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments