Zuzia Kuroszczyk z Gorzyc Wielkich, od urodzenia ma ogromne problemy zdrowotne. Uruchomiona została zbiórka na zakup sprzętu, który ma pomóc w rehabilitacji 5-latki.

– Zuzia urodziła się w 25 tygodniu ciąży z wagą 800 g. Po drodze przeszła przez 6 transfuzji krwi, zapalenie płuc, niewydolność nerek, wątroby, dwa wylewy krwi do mózgu przy czym drugi o najsilniejszym 4 stopniu – czytamy na stronie zbiórki na platformie pomagam.pl.

Zuzia ma stwierdzoną kamice nerkową i czeka ją szereg zabiegów. Ponadto dziecięce porażenie mózgowe sprawiło, że Zuzia nie chodzi.

Regularna rehabilitacja po przez stymulację metodą Vojty, daje dużą możliwość uwalniając stopniowo dziecko od bardzo bolesnych napięć mięśniowych .

– Wszystkie nasze działania skupiamy na tym, aby w przyszłości Zuzia była jak najwięcej samodzielna. Nie uda nam się tego osiągnąć bez kosztownej rehabilitacji ruchowej oraz wielokierunkowej terapii nastawionej na rozwój umysłowy. Czeka nas zakup bardzo drogiego sprzętu, platformy wibracyjnej Galileo, dzięki której poprawimy funkcję mięśni u Zuzi. Poprawi elastyczności i zakresu ruchu, rozluźnimy napięte mięśnie. Będzie to również trening równowagi i koordynacji tak ważny dla prawidłowego chodu u Zuzi, ponieważ platforma symuluje fizjologiczny ludzki chód. Koszt takiego sprzętu to niestety prawie 27 tysięcy złotych – czytamy na stronie zbiórki.

Pomóc w zakupie takiego sprzętu można poprzez wpłatę, nawet drobnych kwot na stronie uruchomionej zbiórki https://pomagam.pl/ctch9d oraz poprzez udostępnianie informacji o prowadzonej akcji.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments