Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali 50-latka, u którego znaleźli i zabezpieczyli ponad 260 gramów substancji chemicznych tzw. „dopalaczy”.

We wtorek, 30 maja na widok policjantów 50-letni mężczyzna próbował się oddalić. Funkcjonariusze natychmiast go wylegitymowali i jak się okazało miał on przy sobie narkotyki.

Następnie w trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych należących do mężczyzny, kryminalni znaleźli kilkadziesiąt woreczków z narkotykami. Dodatkowo, funkcjonariusze w samochodzie mężczyzny ujawnili dwa duże worki foliowe z zawartością blisko 200 mniejszych woreczków z nieznaną substancją.

Zabezpieczone środki zostały przekazane do laboratorium w celu szczegółowej analizy składu chemicznego. Okazało się, że są to środki odurzające i substancje psychotropowe, które znajdują się na liście zakazanych w Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 260 gramów tzw.”dopalaczy”.

50-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, a Sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Za to przestępstwo grozi  mu nawet 10 lata więzienia.

Policjantom w czynnościach przeszukania towarzyszył pies służbowy Muszla, wyspecjalizowany do wyszukiwania zapachów narkotyków.

Zobacz również: Zlikwidowano „dziuple samochodową” na terenie powiatu ostrowskiego. Odzyskano dwa pojazdy
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments