Od poniedziałku, 1 lipca, można składać wnioski o przyznanie 500 plus na pierwsze dziecko. Nowelizacja programu Rodzina 500 plus spowodowała, że prawo do świadczenia będą miały wszystkie dzieci do 18. roku życia, bez względu na dochody rodziny.

 

Od 1 lipca wnioski można składać drogą elektroniczną za pośrednictwem portalu rządowego empatia.mrpips.gov.pl, bankowości elektronicznej i portalu PUE ZUS. Z kolei od 1 sierpnia przyjmowane będą wnioski składane osobiście w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

Wypłata uzależniona jest daty złożenia naszego wniosku i dlatego najlepiej zrobić to jak najwcześniej.

Terminy wypłat przyznanego świadczenia:
• Złożenie wniosku w okresie lipiec – sierpień 2019 r. oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem od lipca, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 31 października 2019 r.
• Złożenie wniosku we wrześniu 2019 r. oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem od lipca, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 30 listopada 2019 r.
• Złożenie wniosku w październiku 2019 r. oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem jedynie od października, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 31 grudnia 2019 r.
• Złożenie wniosku w listopadzie 2019 r. oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem jedynie od listopada, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 31 stycznia 2020 r.
• Złożenie wniosku w okresie od 1 grudnia 2019 r. do 31 stycznia 2020 r. oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem jedynie od miesiąca złożenia wniosku, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 29 lutego 2020 r.

Rodzice, którzy mają obecnie przyznane do 30 września 2019 roku świadczenie wychowawcze na drugie i kolejne dzieci, składają od 1 lipca 2019 roku jeden wspólny wniosek o ustalenie prawa do świadczenia na wszystkie dzieci. Na podstawie takiego wniosku od 1 lipca zostanie im przyznane prawo do świadczenia na pierwsze dziecko (na które obecnie nie pobierają świadczenia wychowawczego), natomiast od 1 października br. na pozostałe dzieci (na które świadczenia są już przyznane do końca września).
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments