Sanda Wolniak choruje na SMA typu 1, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka na terapię genową, jednak koszt leczenia to prawie 11 milionów złotych.

– Nasza córeczka urodziła się w grudniu, zmieniła nasz świat na lepszy, wytyczając nowe ścieżki, stawiając wyzwania. Malutka piękna istotka, która na zawsze już będzie z nami. Dzisiaj okazuje się, że nie jest to takie pewne. Nasza córeczka cierpi na straszną chorobę, która do tej pory zabijała dzieci takie jak ona! SMA typu 1 – koszmarny wyrok, który definiuje najbliższą przyszłość – czytamy na stronie zbiórki.

6-miesieczna Sandra Wolniak obecnie podłączona jest do respiratora, a czym szybciej będzie mogła przystąpić do terapii genowej, tym choroba zrobi mniejsze spustoszenie w organizmie dziecka. Niestety koszt leczenia to prawie 11 milionów złotych. Na chwilę obecną udało się zebrać 2 051 103 zł co stanowi 19% potrzebnej kwoty.

– Nie prosimy, tylko błagamy Was o pomoc. Szansą dla naszej córeczki jest nowa, innowacyjna terapia genowa, przeprowadzana w Stanach Zjednoczonych. Jest nadzieja, że jedno podanie leku, odeprze tę straszną chorobę na zawsze. Wierzymy, że się uda i nikt nie ma prawa nam tej wiary odebrać. Każdy rodzic chorego dziecka musi walczyć o nie ze wszystkich sił! To w tej chwili nasz jedyny cel! Błagamy was o pomoc. Sami nie zdążymy… – apelują rodzice Sandry.

Wspierać Sandrę możecie państwo na grupie z licytacjami – ZOBACZ TUTAJ, a o losach Sandry można przeczytać na jej fanpage. Wpłacić i pomóc Sandrze można na stronie zbiórki – TUTAJ>>

Zachęcamy do udostępniania informacji o zbiórce. Nigdy nie wiadomo, kto będzie mógł pomóc.