zdjęcie poglądowe

61-letnia mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego pięciokrotnie dokonała płatności w sklepie cudzą kartą płatniczą. Teraz grozi jej 10 lat więzienia.

16 maja, policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy zatrzymali 61-latkę, która przywłaszczyła cudzą kartę bankomatową. Policjanci ustalili, że kobieta znalazła kartę płatniczą w jednym z supermarketów i zamiast przekazać ją służbom, czy oddać do organu wydającego, postanowiła płacić nią za swoje zakupy.

Kobieta płaciła wspomnianą kartą w sklepach na terenie miasta i jak ustalono dokonała ona 5 nielegalnych transakcji, kupując m.in. papierosy i art. spożywcze. Następnie, 61-latka zniszczyła kartę i wyrzuciła do kosza.

Usłyszała ona zarzuty przywłaszczenia oraz kradzieży z włamaniem do rachunku bankowego pokrzywdzonego.

Policjanci przypominają: korzystanie z cudzej karty bankomatowej, bez względu na kwotę, jaką planujemy nią uiścić jest przestępstwem, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. W przypadku odnalezienia cudzej karty płatniczej należy niezwłocznie przekazać ją do wydającego organu. Z kolei, kiedy zauważymy, że utraciliśmy dokument tożsamości lub kartę bankomatową natychmiast zastrzeżmy ją w banku. Ten prosty krok wystarczy, by nie paść ofiarą przestępcy i nie stracić swoich oszczędności.

Zobacz również: Tragiczny wypadek. Nie żyją dwie osoby
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Do pierdla z babą