6,5 tony darów przyjechało z Niemiec do naszego powiatu

0

Z niemieckiego powiatu Sonnenberg dotarło do powiatu ostrowskiego 6,5 tony darów, które zostaną przekazane uchodźcom z Ukrainy.

Wczoraj do ZSP Centrum Kształcenia Praktycznego w Przygodzicach dotarł konwój kilku samochodów od partnera powiatu ostrowskiego, niemieckiego powiatu Sonnenberg.

– Ze strony starosty z Sonnenbergu pojawiła się propozycja aby przyjść z pomocą uchodźcom i żeby przywieźć konkretne dary. Będą one wykorzystane dla pomocy uchodźcom przebywających na terenie powiatu ostrowskiego, a część zostanie bezpośrednio przekazana na Ukrainę – mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski.

Wszystkie przedmioty przywiezione zostały już wypakowane z samochodów i trwa ich sortowanie. Następnie zapadnie decyzje co do ich rozdysponowania.

– Zwróciliśmy się z apelem do mieszkańców naszego powiatu i efekt przerósł nasze oczekiwanie. Zebraliśmy 6,5 tony darów, które przywieźliśmy sześcioma samochodami – mówi Jurgen Koepper, starosta niemieckiego powiatu Sonnenberg.

Wśród dostarczonych rzeczy znalazły się m.in. żywność, środki higieny, kołdry, poduszki, karma dla zwierząt oraz sprzęt AGD.

Zobacz również: Rządowe Centrum Bezpieczeństwa opublikowało poradnik na czas kryzysu i wojny – Bądź gotowy
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments