75. rocznica wyzwolenia Ostrowa /WIDEO/ /ZDJĘCIA/

0

W czwartek, 23 stycznia, obchodzone były w Ostrowie Wielkopolskim uroczystości 75. rocznicy wyzwolenia miasta spod okupacji hitlerowskiej. Uroczystości odbywały się na cmentarzu przy ul. Limanowskiego oraz przy ostrowskim ratuszu.

Delegacje organizacji kombatanckich i społecznych, samorządowcy oraz młodzież szkolna wzięli dziś udział w uroczystościach upamiętniających 75. rocznicę wyzwolenia Ostrowa Wielkopolskiego spod okupacji hitlerowskiej.

Na cmentarzu przy ul. Limanowskiego złożone zostały kwiaty i zapalone znicze w kwaterze żołnierzy Armii Czerwonej. Główne uroczystości odbyły się na ostrowskim rynku, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze pod tablicami pamięci umieszczonymi na frontowej ścianie Ratusza oddając hołd i szacunek żołnierzom Armii Krajowej walczącym z okupantem podczas II wojny światowej oraz ludności Ostrowa Wielkopolskiego.

– 75 lat temu w Ostrowie Wielkopolskim kończył się koszmar okupacji hitlerowskiej mówiła podczas uroczystości prezydent Beata Klimek. – Pamiętając o wydarzeniach ze stycznia 1945 roku spotykamy się dzisiaj w sercu naszego miasta, aby oddać hołd i szacunek wszystkim bohaterom i ofiarom II Wojny Światowej. Wszystkim mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego, którym życie przypadło w tym tragicznym i bolesnym okresie naszej historii. Pamiętamy dzisiaj zarówno o żołnierzach Wojska Polskiego i Armii Krajowej, działaczach konspiracyjnych i niepodległościowych, ale także o ludności cywilnej, która w najbardziej niesprawiedliwy sposób stała się masową, a zarazem bezbronną ofiarą niemieckiego, nazistowskiego totalitaryzmu.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments