U ostrowianina, Maksymiliana Mareckiego, gdy miał 3 lata zdiagnozowano neuroblastoma, nowotwór złośliwy układu współczulnego, IV, najgorszy stopień zaawansowania. Obecnie Maksio ma 8 lat i walczy z groźnym przeciwnikiem.

– Maks miał zaledwie 3 latka, gdy zaczęły się jego problemy zdrowotne. Chłopiec przestał chodzić. Na początku lekarze przypuszczali, że przyczyną jest zapalenie stawu biodrowego. Jednak gdy Maks trafił do szpitala, okazało się, że w jego brzuszku jest ogromny guz, który uciska już na biodro. Wtedy też padła diagnoza – neuroblastoma IV stopnia z przerzutami do szpiku i kości. Od tamtej pory rozpoczęła się dramatyczna walka o życie Maksia – czytamy na stronie zbiórki prowadzonej przez Fundacje Dziecięca Fantazja na rzecz małego ostrowianina.

Chłopiec przeszedł chemioterapię, a także operację, która zakończyła się powikłaniami. Po miesiącach leczenia wydawało się, że udało się pokonać chorobę. Niestety, po 1,5 roku pojawiła się wznowa. Obecnie przebywa on na leczeniu w klinice w Barcelonie, która specjalizuje się w leczeniu neuroblastomy. Terapia jest dla chłopca ogromną szansą na pokonanie choroby i powrót do beztroskiego życia.

W związku z tym, że leczenie jest bardzo drogie trwa zbiórka na rzecz Maksia. Na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka na leczenie w Hiszpanii i uzbierano do tej pory 44% potrzebniej kwoty. Link do zbiórki https://www.siepomaga.pl/zycie-maksia

Ponadto z uwagi, że Maksio jest wielkim fanem klocków Lego i Spidermana oraz, że od jakiegoś czasu tworzy własne Lego miasto, co jest dla niego odskocznią od szpitala i pozwala mu rozwijać wyobraźnię uruchomiona zbiórkę na zakup najnowszego zestawu klocków z mnóstwem elementów. Zbiórka na zestaw Lego prowadzona jest na stronie Fundacji Dziecięca Fantazja https://www.wishsurfing.pl/zbiorka/1294

Zobacz również: Utworzono zbiórkę dla 27-latka, który skacząc do wody uszkodził kręgosłup
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments