W poniedziałek, 14 marca 84-letni kaliszanin uwierzył w zmyśloną historię o wypadku syna i przekazał przestępcom dużą sumę pieniędzy.

Wczoraj do 84-letniego mieszkańca Kalisza zadzwonił mężczyzna podający się za jego syna. Nieznajomy poinformował seniora, że był sprawcą wypadku drogowego w wyniku, którego obrażeń doznała kobieta w ciąży i żeby nie trafić do więzienia pilnie potrzebuje pieniędzy na kaucję. 84-latek przekonany o tym, że pomaga członkowi najbliższej rodziny postanowił przekazać wszystkie pieniądze obcej osobie, która zapukała do drzwi jego mieszkania. Kiedy senior zrozumiał, że został oszukany natychmiast postanowił powiadomić Policję.

Policjanci po raz kolejny ostrzegają i apelują o zachowanie czujności w przypadku telefonów z nagłą prośbą o pieniądze. Ważne jest, by odpowiednio zareagować na telefon od osoby podającej się za członka naszej rodziny. Przede wszystkim musimy pamiętać, by nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy. Jeśli odbierzemy telefon z prośbą o pieniądze – zweryfikujmy go wśród członków rodziny. Upewnijmy się, czy ktoś z bliskich faktycznie potrzebuje naszej pomocy.

O wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach należy pilnie poinformować Policję!

Zobacz również: Miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Znowu kierował będąc pijany
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments