zdjęcie poglądowe, fot: pixabay.com

Cały czas dochodzi do różnego rodzaju oszustw, kradzieży, gdzie przestępcy podszywają się pod policjantów, pracowników rożnych firm, czy też wykorzystują zaufanie seniorów wchodząc do ich domów i dokonując kradzieży. Do kolejnych tego typu przestępstw doszło w naszym regionie. Na szczęście nie wszyscy dają się nabrać.

Schemat działania przestępców, którzy ostatnio działali na terenie Kalisza był podobny jak w innych tego typu przypadkach. Dzwoniący przedstawił się i powiedział, że jest funkcjonariuszem CBŚP. Oszust poinformował seniorki, że pieniądze, które przechowują w domach są zagrożone.

W okolicy mieli być przestępcy, którzy chcieli okraść mieszkania kobiet. Fałszywy funkcjonariusz tak pokierował rozmową, że w pierwszym przypadku namówił 86-latkę, aby spakowała całą gotówkę i wyrzuciła ją przez okno. W drugim przypadku do mieszkania 93-letniej kaliszanki skierował rzekomą policjantkę, która miała zabezpieczyć całą gotówkę. Oczywiście dzwoniący zapewniał obie seniorki, że pieniądze zostaną im zwrócone zaraz po zakończeniu policyjnej akcji. Kiedy kobiety zorientowały się, że padły ofiarą oszustów poinformowały Policję.

W tych dwóch przypadkach osoby pokrzywdzone straciły łącznie blisko 30 tysięcy złotych.

Tego dnia oszuści próbowali dzwonić również do innych seniorów. Na szczęście 88-latka nie uwierzył w zmyśloną historię o tajnej policyjnej akcji i zachowała zimną krew do końca. Kobieta również odebrała telefon od rzekomego funkcjonariusza CBŚP, który poinformował ją o przestępcach okradających osoby starsze. Podczas rozmowy mężczyzna poprosił seniorkę, aby nie rozłączała połączenia i wybrała numer 997, w ten sposób miało dojść do potwierdzenia danych rzekomego policjanta.

Na szczęście seniorka zachowała się prawidłowo. Rozłączyła wcześniejszą rozmowę i zadzwoniła do jednego z członków rodziny, który natychmiast przyjechał na miejsce. O całej sytuacji zostali też powiadomieni policjanci.

Zobacz również: Przestępcy bez skrupułów. Okradziony został kolejny senior

Zobacz również: 83-latka straciła cały dorobek życia. Przekazała oszustom 190 tys.

Zobacz również: Wykorzystali dobroć 79-latki. Poprosili o wodę, a w „podziękowaniu” ją okradli
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments