Po likwidacji wielu obostrzeń sanitarnych Zarząd Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przystąpił do realizacji aktywizujących zadań, które warto zasygnalizować, choćby po to, aby pokazać bogactwo oferty programowej uniwersytetu i zachęcić seniorów do włączenia się w nurt życia w mieście i regionie.

W okresie od 22 – 31 maja 2021 roku członkowie klubu Podróżnika, stęsknieni za czystym powietrzem, za regularną aktywnością fizyczną, za dodatkową energią i motywacją do życia, spędzili miło czas w Dziwnowie na wypoczynku i zwiedzaniu ciekawych zakątków Pomorza Zachodniego.

Inna grupa seniorek i seniorów wyjechała w dniu 7 czerwca do Kompleksu Termalno-Basenowego w Uniejowie. Jak mówią ostrowscy seniorzy kąpiel w solance bardzo korzystnie wpływa na zdrowie, samopoczucie i urodę, stąd w takich wyjazdach, z których w przeszłości regularnie korzystali, zamierzają nadal uczestniczyć.

W ramach edukacji ekonomicznej w tym samym dniu członkowie koła Turystocykliści pod kierownictwem Ryszarda Dolaty i Eugeniusza Śniegockiego uczestniczyli w spotkaniu z Marzeną Wodzińską – prezesem zarządu Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o, w Ostrowie Wielkopolskim, podczas którego zwiedzili ten zakład, zapoznając się z jego funkcjonowaniem i realizacją zadań w zakresie gospodarowania odpadami.

W dniach 8-12 czerwca przedstawicielki ostrowskiego uniwersytetu Regina Banaszak i Maria Wojtaszek, znane z dużego zaangażowania w zbiórce na rzecz WOŚP, wzięły udział w Krakowie w szkoleniu pn. Akademia Lidera Organizacji Senioralnej, zorganizowanym przez Federację Stowarzyszeń UTW Nowy Sącz.

W dniu 14 czerwca członkowie koła Tańczących Seniorek znalazły czas, aby wziąć udział w warsztatach tanecznych w Sośniach, w miejscu im znanym, bezpiecznym i często odwiedzanym. Seniorki powróciły do treningu na świeżym powietrzu przy muzyce, tak zawsze im bliskim i pobudzającym do życia, prowadzonym od lat profesjonalnie w sympatycznej atmosferze przez Marię Wojtaszek, animatora kultury. Dodatkowo, po dłuższym okresie odizolowania od spotkań w grupie, mogli razem kreatywnie spędzić czas.

Członkowie klubu Podróżnika w czasie jednodniowej wycieczki w dniu 16 czerwca zwiedzili Perłę w sercu Wielkopolski – Muzeum w Zamku w Kórniku – zabytkową rezydencję historycznych wielkopolskich rodów, ogród botaniczny zwany Arboretum, a następnie nowo otwartą Galerię „Posnania” w Poznaniu.

Dla chcących aktywnie spędzić czas organizowano spotkania integracyjne na świeżym powietrzu; we wtorki na Piaskach Szczygliczka a w środy w Parku 3-Maja zajęcia z Nordic-walking z elementami gimnastyki, pod przewodnictwem Marii Panek, zaś we wtorki na stanicy „Zielona Polana” zajęcia z kształtowania sylwetki, inspirowane i prowadzone przez Marię Wojtaszek. Te ostatnie zajęcia będą kontynuowane również w miesiącu lipcu.

W dniu 15 czerwca w sali Centrum Aktywności Lokalnej przy al. Powstańców Wielkopolskich odbyło się Ogólne Zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze Członków OUTW, w trakcie którego, w oparciu o sprawozdanie z działalności OUTW w roku akademickim 2020/2021, przedstawione przez Józefa Kozana, prezesa ostrowskiego uniwersytetu oraz informację z badania sprawozdania finansowego zaprezentowaną przez Eugeniusza Śniegockiego, przewodniczącego komisji rewizyjnej, oceniono pozytywnie pracę Zarządu Stowarzyszenia i zatwierdzono kierunki działania i rozwoju uniwersytetu. W związku z rezygnacją Józefa Kozana z kandydowania na prezesa OUTW w nowej kadencji, nadano mu jednomyślnie godność honorowego prezesa Stowarzyszenia OUTW. Ogólne Zgromadzenie Członków Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wybrało nowy zarząd w składzie: Aleksandra Biegańska, Maria Wojtaszek, Ewa Skibińska, Ryszard Dolata i Kazimierz Nawrocki. Funkcje prezesa zarządu powierzono Aleksandrze Biegańskiej. W skład komisji rewizyjnej weszli: Eugeniusz Śniegocki, Barbara Koralewska i Andrzej Siwek. Na wniosek Zarządu ukonstytuował się Samorząd Słuchaczy w składzie: Regina Banaszak – przewodnicząca, Stefania Frencel – zastępca przewodniczącej oraz członkowie: Jolanta Matysiak i Stanisław Kawiński.

W dniu 22 czerwca w auli Społecznej Akademii Nauk miało miejsce uroczyste zakończenie roku akademickiego 2020/2021, podczas którego podsumowano działalność Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w nietypowym, pandemicznym czasie.
ŹRÓDŁOKazimierz Nawrocki - rzecznik OUTW
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments