Amfiteatr zostanie zmodernizowany

0

[ngg src=”galleries” ids=”19″ display=”basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″]

Amfiteatr w Parku Miejskim doczeka się remontu w ramach programu rewitalizacji przestrzeni miejskiej. Znana jest firma, która wygrała przetarg.

 

– 11 marca poznaliśmy oferty dotyczące przetargu na modernizację Amfiteatru Miejskiego w ramach rewitalizacji przestrzeni miejskiej – informuje Beata Klimek, prezydent miasta. – W ramach tego postępowania wpłynęły do nas trzy oferty. Najtańszą ofertę w kwocie 1,58 mln zł złożyła firma Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Sp. z o.o. Przewidujemy, że podpisanie umowy na wykonanie robót budowlanych nastąpi w drugim tygodniu kwietnia. Termin zakończenia tej inwestycji to koniec maja 2020 roku.

Tak ma wyglądać Amfiteatr Miejski po modernizacji.

 

Po modernizacji obiekt zostanie całkowicie dostosowany do osób niepełnosprawnych. Przy amfiteatrze powstanie budynek wyposażony w toalety. W sąsiedztwie znajdą się również dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Szerokość drzwi i korytarzy umożliwi również poruszanie się osobom na wózkach inwalidzkich.

Sama scena amfiteatru zostanie powiększona, nad sceną powstanie zadaszenie, a widownia wyposażona zostanie w wygodne siedziska. Dzięki modernizacji liczba miejsc na widowni zwiększy się o 60.

Amfiteatr to nie jedyny obiekt, który zostanie poddany rewitalizacji w  najbliższych latach w centrum Ostrowa. Trwa właśnie budowa Centrum Aktywności Lokalnej o którym pisaliśmy TUTAJ>>>.

Więcej o planach rewitalizacji oraz podpisanej umowie na dofinansowanie przeczytacie państwo TUTAJ>>>.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments