Anna Klichowska, kapitan Reprezentacji Polski Kobiet w rugby 7-osobowym odebrała dzisiaj Sportowego Wawrzyna Starosty Ostrowskiego.

Anna Klichnowska jest ostrowianką, absolwentką III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim, żołnierką pracującą w Wojskowej Komendzie Transportu w Gdańsku oraz zawodniczką reprezentującą 7-osobowy rugby żeńskie, na co dzień grająca w zespole Biało-Zielone Ladies. Wraz ze swoim zespołem w 2021 roku zdobyła wicemistrzostwo Ligi Mistrzyń. Natomiast w Polsce Biało-Zielone Ladies są liderkami ligi, wygrały m.in. ostatni, piaty turniej Mistrzostw Polski, a Anna Klichnowska została MVP turnieju.

– Ja różnym sportowcom z różnych dyscyplin wręczałem Wawrzyny, do których my przywiązujemy dużą wagę, gdyż wybór jest zawsze trudny bo Powiat ostrowski sportem stoi i to wielkim sportem. Wybrania właśnie tych, którzy akurat w tym roku będą wyróżnieni jest bardzo trudne. Po raz pierwszy taką dyscyplinę mamy na swojej rozpisce i ja się z tego bardzo cieszę. Ja z prawdziwa przyjemnością pragnę pani wręczyć Sportowy Wawrzyn i jako ostrowianie, jako starosta jestem dumny, że właśnie w Pani ręce ten wawrzyn trafia – mówił dzisiaj Paweł Rajski, Starosta Ostrowski.

Zapytana dzisiaj jak to się stało, ze wybrała rugby, Anna Klichnowska mówiła Brakowało mi w pewnym momencie tego sportu i dzięki koleżance pojechała na pierwszy trening.

– Na początku nie widziałam jak w to się gra, czym się gra i jakie mam zabrać rzeczy. Pojechałam na pierwszy trening w bluzie, adidasach, a na miejscu była jajowata piłka i właściwie takie były początku. jednak bardzo szybko wyłapałam to wszystko. Po około roku, gdy kończyłam licencjat zaprezentowano mi grę w Gdańsku. Zdecydowałam się i tak zaczęła się moja przygoda z rugby – mówiła o swoich początkach Anna Klichnowska.

Anna Klichowska od lat reprezentuje także Polskę na arenie międzynarodowej w rugby kobiet. Jest kapitanem Reprezentacji Polski Kobiet w rugby 7-osobowym, a na mistrzostwach Europy w 2021 zdobyła srebrny medal. Natomiast na Turnieju w lipcu 2022 roku – mistrzostwo Europy.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments