zdjęcie poglądowe

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował mapę aptek, z którymi podpisał umowę na realizację pilotażu usług farmaceuty w zakresie zdrowia reprodukcyjnego.

W serwisie Ministerstwa Zdrowia i NFZ – pacjent.gov.pl – pojawiła się mapa aptek, z którymi Fundusz podpisał umowy na realizację programu pilotażowego w zakresie usług farmaceuty dotyczących zdrowia reprodukcyjnego (antykoncepcji awaryjnej).

Informacje o aptekach, które realizują pilotaż są podane w podziale na województwa. Mapa zawiera dane o nazwie apteki oraz jej adresie. W każdym regionie są apteki, które świadczą usługi farmaceuty w programie. Dlatego dostępność do antykoncepcji awaryjnej jest zapewniona w całej Polsce.

W samym Ostrowie jest 9 takich aptek oraz dwie w gminach powiatu ostrowskiego (w Nowych Skalmierzycach Plac Wolności 1/A oraz Rososzyca ul. Ostrowska 10).

Antykoncepcja awaryjna. Lista aptek w Ostrowie Wielkopolskim:

ARNICAKS. WALENTEGO ŚMIGIELSKIEGO 20
STYLOWA 4KOLEJOWA 5
STYLOWA 5ARMII KRAJOWEJ 13A
TWOJA APTEKAGŁOWACKIEGO 71
STYLOWAWROCŁAWSKA 28
STYLOWA 2KS. KARDYNAŁA EDMUNDA DALBORA 36
STYLOWA 360 PUŁKU PIECHOTY 16/2
STYLOWA 6RASZKOWSKA 58
NA DOBRE I NA ZŁEDEMBIŃSKIEGO 20

Mapa aptek, która jest codziennie aktualizowana dostępna jest pod adresem: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/antykoncepcja-awaryjna-w-aptekach

Jeśli potrzebujesz recepty na antykoncepcję awaryjną, od teraz możesz ją otrzymać nie tylko od swojego lekarza. Receptę może Ci również wystawić farmaceuta w programie pilotażowym, który trwa do 30 czerwca 2026 r. Wystarczy, że zgłosisz się do apteki, która podpisała umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Jeśli zgłosisz się do apteki i poprosisz o antykoncepcję awaryjną:

  • zostaniesz przyjęta w osobnym pomieszczeniu
  • odbędziesz rozmowę z farmaceutą – który przeprowadzi wywiad i ustali, czy wydanie leku jest uzasadnione i bezpieczne, omówi zasady jego przyjęcia oraz odpowie na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości
  • jeśli po przeprowadzonym wywiadzie farmaceuta uzna wydanie leku za uzasadnione i bezpieczne, otrzymasz receptę wystawioną przez farmaceutę i będziesz mogła wykupić lek.ŹRÓDŁONFZ, pacjent.gpv.pl
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments