Do 28 czerwca organizacje społeczne z Powiatu Ostrowskiego po raz pierwszy mogą składać wnioski w specjalnym konkursie na edukacyjne inicjatywy antysmogowe.

 

Powiatowe dotacje dla NGO na edukację ekologiczną i kampanię ochrony powietrza to element programu „Stop Smog” zainicjowanego przez radnego Bartosza Ziółkowskiego, przewodniczącego Klubu „Przyjazny Powiat”.

– To również rezultat dobrego samorządowego współdziałania ze Starostą Pawłem Rajskim. Latem smog to mniejszy problem, ale warto myśleć do przodu, w perspektywie bliższej i dalszej przyszłości – podkreśla Bartosz Ziółkowski.

Zgodnie z wnioskiem do budżetu Zarząd Powiatu Ostrowskiego podjął decyzję o pozostawieniu pieniędzy na zadania związane z edukacją, z naciskiem na działania promujące ochronę środowiska, a szczególnie wspieranie projektów, które przyczynią się do większej świadomości mieszkańców powiatu ostrowskiego w zakresie ochrony powietrza.

Niezbędne dokumenty dostępne są do pobrania na oficjalnej stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Biuletynie Informacji Publicznej, w grupie tematycznej „Współpraca z organizacjami pozarządowymi”. Informacji na ten temat udziela pracownik ds. organizacji pozarządowych (pokój nr 231, nr tel. 62 504 83 60)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments