Koszykarze BM Slam Stal przegrali dzisiaj przed własną publicznością w meczy 15 kolejki Energa Basket Ligi z Anwilem Włocławek – 73:80. Najwięcej punktów dla ostrowskiej drużyny zdobył dzisiaj Michał Chyliński.

W dzisiejszym spotkaniu to koszykarze Anwilu byli mocniejszą stroną. Po pierwszej kwarcie rywale prowadzili tylko 1 punktem, jednak w drugiej na dwie minuty przed jej końcem prowadzili już 17 punktami. Trafienia w końcówce Kinga i Chylińskiego zniwelowały prowadzenie Anwilu do 10 punktów po dwudziestu minuta gry.

Koszykarze BM Slam Stal w ostatniej kwarcie na sześć minut przed końcem zmniejszyli przewagę rywali tylko do 2 punktów i zanosiło się na zaciętą końcówkę. Niestety goście nie pozwolili na nic więcej i szybko ponownie uzyskali 9 punktowe prowadzenie. Do końca spotkania ostrowianom nie udało się już zniwelować przewagi rywali i ostatecznie to Anwil zwyciężył w hicie kolejki.

Przed rozpoczęciem spotkania oficjalnie z kibicami pożegnał się Łukasz Majewski, który odszedł na sportową emeryturę. Pozostaje on jednak nadal w klubie BM Slam Stal Ostrów i będzie koordynował szkółkę dla młodzieży.