Było blisko niespodzianki. Ostatecznie Anwil wygrywa z BM Slam Stal Ostrów /zdjęcia/

0

W dzisiejszym spotkaniu rozegranym w ramach 13 kolejki Energa Basket Ligi, BM Slam Stal Ostrów przegrała przed własną publicznością z Anwilem Włocławek 96:98. Najwięcej punktów dla ostrowskiego zespołu zdobył dzisiaj Paulius Dambrauskas.

Pierwsze punkty już w 5 sekundzie spotkania dla Anwilu zdobywa Shawn Jones. Ostrowianie szybko odpowiadają i do końca kwarty toczy się wyrównany pojedynek. Dzięki trafieniu Łukasza Wiśniewskiego w ostatnich sekundach kwarty to BM Slam Stal prowadziła po 10 minutach 28:27.

Początek drugiej kwarty to lepsza gra gości, którzy odskakują na 6 punktów. Stal stara się odrabiać, jednak Anwil utrzymuje kilku punktowe prowadzenie i ostatecznie po pierwszej połowie prowadzi 50:46.

Po zmianie stron Anwil powiększa przewagę i w połowie kwarty prowadzi już 12 punktami. Stal stara się odrabiać stratę, jednak Anwil utrzymuje prowadzenie i po 30 minutach był wynik 67:79 dla gości.

Na początku czwartej kwarty BM Slam Stal nie zdobywa punktów przez pierwsze 3 minuty, jednak wtedy 13 punktowa seria ostrowian pozwala zbliżyć się do rywali na 2 punkty, a następnie stalówka doprowadza do remisu. Szybko odpowiada Anwil uzyskując 6 punktowe prowadzenie. Ostrowianie niwelują prowadzenie gości i na minutę przed końcem przegrywają już tylko 1 punktem. Na 12 sekund przed końcem spotkania rzuty wolne wykorzystuje Nikola Jevtović dając BM Slam Stal jedno punktowe prowadzenie.

W końcówce faulowany zostaje jednak Tony Wroten, który nie wykorzystuje dwóch rzutów wolnych jednak Anwil zbiera piłkę w ataku i Chase Simon trafia za trzy dając Anwilowi zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu.

BM Slam Stal Ostrów – Anwil Włocławek 96:98 (28:27, 18:23, 21:29, 29:19)

BM Slam Stal Ostrów: Paulius Dambrauskas 20, Nikola Jevtović 17, Jarosław Mokros 16, Przemysław Żołnierewicz 15, Filip Dylewicz 8, Łukasz Wiśniewski 7, Daniel Szymkiewicz 6, Jakub Garbacz 5, Jay Threatt 2.

Anwil Włocławek: Ricky Ledo 26, Chase Simon 19, Szymon Szewczyk 11, Shawn Jones 10, Rolands Freimanis 10, Tony Wroten 9, Krzysztof Sulima 7, Michał Sokołowski 2, Chris Dowe 2, Jakub Karolak 2.