Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie dla policjantów jednym z priorytetów jest bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też dzielnicowa ostrowskiej komendy sierż. sztab. Natalia Raszewska na swojej dzielnicy zwróciła uwagę na niewłaściwe korzystanie z dróg rowerowych na ulicy Wrocławskiej i Armii Krajowej.

Dzielnicowa sierż.sztab. Raszewska postanowiła, że jej działaniem priorytetowym jest zadbanie o bezpieczeństwo osób korzystających z dróg rowerowych i chodników na ulicy Armii Krajowej i Wrocławskiej. Policjantka otrzymywała sygnały od mieszkańców miasta, że znaczna część osób nie stosowała się tam do znaków drogowych i lekceważyła obowiązujące przepisy.

W związku z tym stworzono szkic w/w ulic, na którym wyznaczono prawidłowy tor jazdy rowerzystów. Szczególnie należy zwrócić uwagę na przejścia dla pieszych, na których nie można przejeżdżać rowerem, należy z niego zsiąść i go przeprowadzić.

Policjanci apelują do rowerzystów i pieszych o stosowanie się do znaków drogowych. Wspólny szacunek i zrozumienie między kierującymi samochodami, jednośladami i pieszymi z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

 
ŹRÓDŁOKPP Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments