Środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu zastosował prokurator wobec mężczyzny, który posiadał przy sobie duże ilości środków odurzających.

Policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki Chevrolet. W toku podjętej kontroli osoby podróżujące autem jak i pojazd sprawdzono w policyjnym systemie oraz skontrolowano stan trzeźwości kierującego, nie ujawniając nieprawidłowości. Jednak podczas wykonywanych czynności 19-latek zachowywał się bardzo nerwowo i dlatego osoby podróżujące pojazdem poproszono o wyjście z samochodu, a następnie poddano je kontroli osobistej.

Jak się okazało, 19-latek posiadał przy sobie pieniądze w kwocie ponad 10 tysięcy złotych, 45 woreczków strunowych z zawartością suszu roślinnego koloru brunatnego oraz woreczek strunowy z zawartością białego, zbrylonego proszku. Ponadto mężczyzna posiadał przy sobie młynek, wagę elektroniczną oraz puste woreczki strunowe.

Na miejsce skierowano także policjantów z Wydziału Kryminalnego, którzy wraz z 17-letnią pasażerką udali się do miejsca zamieszkania zatrzymanych. W zajmowanych przez nich pomieszczeniach ujawniono trzy sadzonki konopi oraz woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Kobietę zatrzymano, a podczas jej przeszukania ujawniono przy niej woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego koloru brunatnego.

Ponadto wobec kierującego wykonano test na zawartość środków odurzających w organizmie z wynikiem pozytywnym oraz pobrano krew do badań.

Ostatecznie Sąd, zastosował wobec 19-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments