Koszykarze Arged BM Slam Stal pokonali dzisiaj po emocjonującym spotkaniu Arkę Gdynia w finale Suzuki Pucharu Polski.

Spotkanie lepiej rozpoczęli koszykarze z Gdyni, jednak przez przez większą część pierwszej kwarty toczyła się wyrównana walka. Ostatecznie dzięki trafieniu w ostatnich sekundach kwarty, po 10 minutach to Arka prowadziła 1 punktem.

W drugiej kwarcie po początkowej wymianie trafień prowadzenie obejmuje ostrowski zespół i po czterech minutach prowadził 7 punktami. Wtedy doskonałą serie mają gdynianie, którzy odrabiają stratę i na trzy minuty przed końcem kwarty mają już 5 punktowe prowadzenie. Ostatecznie po 20 minutach gry mieliśmy wynik 37:39 dla Arki Gdynia.

Po zmianie stron gdynianie odskakują ponownie na 7 punktów, jednak trafienia M. Scotta i M.Kostrzewskiego niwelują prowadzenie rywali. W końcówce kwarty trafienia B. Wołoszyna dają 4 punktowe prowadzenie Arce Gdynia.

O losie spotkania rozstrzygnęła ostatnia kwarta, podczas której toczyła się zacięta walka do końcowej syreny. Ostrowski zespół w jej połowie prowadził już 7 punktami, jednak gdynianie nie pozwalali odskoczyć koszykarzom Arged BM Slam Stal. Na minutę przed końcem spotkania ostrowski zespół prowadził tylko 2 punktami. Wtedy nie trafia M.Scott, a I.Maras nie wykorzystuje rzutów wolnych. J.Florence popełnia jednak błąd kozłowania, a następnie faulowany zostaje M.Scott, który wykorzystuje swoje rzuty wolne. Na 11 sekund przed końcem trafia J.Florence, a P. Żołnierewicz wykorzystuje jeden rzut wolny. Gdynianie maja 8 sekund na doprowadzenie do remisu i nie trafiają w ostatniej akcji. Rzut J.Garbacza zablokował Iwan Maras.

Tym samym Arged BM Slam Stal wygrywa i jest zdobywcą Pucharu Polski.

Mateusz Kostrzewski został wybrany Najbardziej Wartościowym Zawodnikiem (MVP) Suzuki Pucharu Polski.

Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Arka Gdynia 77:74 (21:22, 16:17, 18:20, 22:15)

Arged BM Slam Stal Ostrów: Mateusz Kostrzewski 21, Mike Scott 20, Michał Chyliński 13, Przemysław Żołnierewicz 8, Daniel Szymkiewicz 7, Shawn King 4, Ivan Maraś 3, Witalij Kowalenko 0, Michał Nowakowski 0, Nemanja Jaramaz 0.

Arka Gdynia: Bartłomiej Wołoszyn 17, Deividas Dulkys 14, Robert Upshaw 12, James Florence 12, Marcus Ginyard 11, Jakub Garbacz 3, Dariusz Wyka 3, Adam Łapeta 2, Marcel Ponitka 0