Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski pokonała w niedzielnym spotkaniu GTK Gliwice 78:77. Najlepszym graczem w ostrowskim zespole był Trey Drechsel z 18 punktami i 8 zbiórkami.

Początek spotkania był wyrównany, jednak z czasem goście zaczęli przejmować inicjatywę i uzyskali pięć punktów przewagi. Garbacz i Kulig doprowadzali do remisu, jednak ostatecznie po 10 minutach gry było 22:23. W drugiej kwarcie przewaga gliwiczan wzrosła aż do 11 punktów. Stalówka odrabiała stratę i nie pozwalała rywalom odskoczyć. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 42:43.

Trzecią kwartę ostrowianie rozpoczęli od serii 7:0 i powoli zaczęli budować przewagę. Po 30 minutach było 66:57 dla Arged BM Stali Ostrów. W ostatniej kwarcie stalówka starała się kontrolować wydarzenia na parkiecie, jednak zespół z Gliwic nie pozwalał ostrowskiemu zespołowi na budowanie większej przewagi. Gliwiczanie w końcówce zbliżyli się na dwa punkty. Garbacz powiększył po chwili prowadzenie do 4 punktów, a trójka Hindsa zniwelowała to prowadzenie do jednego punktu. Później nie trafia Florence ale również gliwiczanie nie wykorzystują swojej szansy, gdyż nie trafia Put i to Arged BM Stal cieszyła się ze zwycięstwa 78:77.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski – GTK Gliwice 78:77 (22:23, 20:20, 24:14, 12:20)

Arged BM Stal: Trey Drechsel 18, Jakub Garbacz 12, Michael Young 12, Kobi Jordan Simmons 11, Damian Kulig 9, James Florence 8, James Palmer Jr. 6, Denzel Andersson 2, Jakub Wojciechowski 0, Jarosław Mokros 0.

GTK: Roberts Stumbris 17, Kristijan Krajina 15, Jabarie Hinds 13, Filip Put 10, Daniel Gołębiowski 8, Kacper Radwański 6, Aleksander Wiśniewski 3, Jonathan Williams 3, Damonte Dodd 2.