ARGED KPR Ostrovia wygrała w niedzielnym meczu na Arenie Ostrów po serii rzutów karnych z TORUS Wybrzeże Gdańsk.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy w 8 minucie po rzucie Rafała Stępnia prowadzili 4:1 i utrzymywali w kolejnych minutach gry kilku bramkowe prowadzenie. Ostrowianie starali się odrabiać straty i zbliżyli się do dwóch bramek do rywali. W końcówce lepsi byli jednak goście i ostatecznie po 30 minutach mieliśmy wynik 13:17 dla Gdańska.

Na początku drugiej połowy przyjezdni utrzymywali bezpieczną przewagę kilku bramek. Z biegiem czasu zawodnicy Wybrzeża, zaczęli popełniać co raz więcej błędów. Ostrowianie systematycznie zmniejszali przewagę gości. 42 sekundy przed końcem do pustej bramki trafił Artur Klopsteg i Arged KPR Ostrovia zmniejszyła straty do 29:30. Po chwili do remisu doprowadził Przemysław Urbaniak.

W rzutach karnych lepsi byli gospodarze 11:10 i tym samym Arged KPR Ostrovia zdobyła dwa punkty. Po 5 kolejkach ostrowianie z 8 punktami zajmują 7 pozycję w tabeli PGNIG Superligi.

Arged KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Torus Wybrzeże Gdańsk 30:30 k. 11:10 (13:17)

Arged KPR Ostrovia: Krekora (6/24 – 25%), Balcerek (1/7 – 14%), Zimny (1/6 – 17%) – Marciniak 8, Adamski 6, Klopsteg 5, Gierak 4, Wojciechowski 3, B.Tomczak 1, Gajek 1, Urbaniak 1, M. Przybylski 1, Wadowski, J.Przybylski, Misiejuk, Szych.

Torus Wybrzeże Gdańsk: Wałach (7/19 – 37%), Poźniak (4/21 – 19%) – Jachlewski 8, Stępień 7, Powarzyński 6, Kosmala 3, W.Tomczak 2, Milicević 2, Papina 1, Davidović 1, Zmavc, Papaj.