Prezes TŻ Ostrovia przekazał najnowsze informacje dotyczące stanu zdrowia trzech żużlowców, którzy wczoraj trafili do szpitala po groźnie wyglądającym wypadku na torze.

– Oliver Berntzon już w poniedziałek opuszcza szpital. Francis Gusts w środę, podobnie jak Nicolai Klindt, który po wyjściu ze szpitala będzie przechodził rehabilitację – informuje Waldemar Górski, prezes TŻ Ostrovia.

Wczoraj podczas spotkania Arged Malesa Ostrów – Zdunek Wybrzeże Gdańsk, doszło do groźnego wypadku w biegu 13. Na wyjściu z drugiego łuku pociągnęło Berntzona, który odbił się od bandy, a następnie wpadł pod koła jadących za nim Klindta i Gustsa. Konieczna była interwencja lekarzy i wszyscy trzej zawodnicy zostali przetransportowani do szpitala.

– Złamałem krąg szyjny C3 w dwóch miejscach, ale złamania nie są skomplikowane. Nie potrzebuję operacji, ale dużo odpoczynku. Miałem też bardzo silny wstrząs mózgu, więc to również wymaga odpoczynku i czasu – napisał na Instagramie Nicolai Klindt.

Natomiast ostrowscy zawodnicy, jak informowała wczoraj Arged Malesa Ostrów – Oliver Berntzon jest poobijany, ale bez złamań. Podobnie wygląda sytuacja z Francisem Gustsem, który również mocno się poobijał i narzeka na ból głowy.

Zobacz również: Zwycięstwo na koniec rundy zasadniczej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments