W dzisiejszym spotkaniu na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim po emocjonującej końcówce żużlowcy Arged Malesa Ostrów pokonali ROW Rybnik – 45:44

Pierwszy bieg zakończył się podwójnym zwycięstwem ostrowian. Natomiast bieg 2 został przerwany gdy na pierwszym łuku po starcie upadł z własnej winy junior gości. Tkocz został wykluczony. W powtórce Krawczyk pewnie wygrał start, a Poczta na drugim okrążeniu minął Trześniewskiego. Niestety, na pierwszym łuku czwartego okrążenia Poczta zahaczył o bandę i upadł. Podniósł się z toru i zaczął biec do mety. Jednak ostatecznie punkt nie został mu przyznany.

Pierwsza seria startów to pokaz jazdy zawodników Arged Malesa Ostrów, którzy wygrali wszystkie cztery biegi i po pierwszej serii startów prowadzili 17:6.

Ostrowianie starali się utrzymać bezpieczne prowadzenie, jednak najpierw w biegu 9 goście wygrali 4:2, a następnie w biegu 11 zwyciężyli podwójnie. Tym samym ostrowianie prowadzili po 11 biegach tylko 5 punktami. Przed biegami nominowanymi mieliśmy wynik 41:36 dla Arged Malesa Ostrów.

Pierwszy bieg nominowany wygrali 4:2 goście i o zwycięstwie w dzisiejszym spotkaniu miał zdecydować ostatni bieg. Został on przerwany, gdy na drugim łuku pierwszego okrążenia upadek zanotowali Walasek, Wojdyło i Berntzon. Ostatecznie wykluczony został Walasek. Powtórkę wygrali goście, jednak tylko 4:2 i to Arged Malesa Ostrów ostatecznie zwyciężyła 45:44.